Obserwatorzy

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin

środa, 26 marca 2014

Mydło naturalne Lacura

Witam.
Lubicie mydła w kostce? Ja nie przepadam za tą formą, ale co raz częściej wracam do niej. Kuszą mnie te wszystkie pachnące, naturalne mydełka swoim działaniem i brakiem chemii jaką znajdujemy w marketowych produktach.


Od drogerii naturalna.eu otrzymałam mydełko Lacura Natur Kosmetik Granate, które już przez folię mocno przyciągało zapachem.


Na foli zabezpieczającej nie odnalazłam żadnego opisu producenta, jest jednak jego skład i data ważności:


Dla zainteresowanych odszukałam na niemieckiej stronie jego opis, ponieważ jak się okazało seria mydełek jest produkowana dla niemieckiej sieci sklepów Aldi.
Z góry przepraszam za kiepskie tłumaczenie :)

Wyprodukowano na wytycznych BDIH.
Lacura naturalne kosmetyki nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych i barwników, jak również składników zwierzęcych. Są wolne od składników opartych na oleju mineralnym i posiadają korzystne składniki z certyfikowanych organicznych upraw.Nie zawierają parabenów, silikonów i olejów parafinowych.
Lacura naturalna pielęgnacja kosmetyki Granat zawierają cenny ekstrakt z granatu z kontrolowanych upraw biologicznych . Granat jest bogaty w polifenole i fitochemiczne antyoksydanty. Dają efekt intensywnej opieki związany z ochroną przed przedwczesnym starzeniem się skóry .


Moja opinia:

Klasyczna prostokątna kostka, która według producenta jest o zapachu granatu, pachnie intensywnie przyprawami, według mnie pieprzem i cynamonem :P Zapach ten utrzymuje się na skórze jeszcze chwilę po myciu. Zaobserwowałam też, że jeżeli namydlimy nim ręcznik woń się zmienia i przyprawy ustępują miejsca typowemu mydlanemu zapachowi.


W mydle zatopione są drobinki czegoś co wygląda na suszone zioła.

Kostka pieni się dobrze, jakby kremowo. Świetnie domywa nieczystości i odświeża skórę. Niewątpliwie jego zaletą jest to, że nie wysusza skóry jak zwykłe mydła i nie pozostawia śliskiej warstwy. Nie próbowałam myć nim twarzy, ani zmywać makijażu chociaż sądzę, że poradziłoby sobie z tym dobrze ponieważ domywałam już nim swatche podkładów, pomadek i cieni z rąk.


Podsumowując mydełko jest przyzwoite, dobre do codziennego mycia dłoni, czy całego ciała. Niczym mi nie zaszkodziło, ale też niczym nie zaskoczyło.

Nie znalazłam nigdzie jego ceny, więc nie mogę powiedzieć jak przekłada się jego jakość w stosunku do kosztu zakupu.

Pozdrawiam

www.naturalna.eu2 komentarze:

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze :)

W wolnych chwilach czytam każdy komentarz i odwiedzam wszystkich, którzy coś tu zostawili ;)

Na pytania staram się odpowiadać pod tym samym postem, aby łatwiej było znaleźć to czego się szuka.


Pozdrawiam *

Zaglądnij:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...